Materiały ścierne

ŚCIERNICE SPOJONE

Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości ściernic spojonych przeznaczonych do obróbki zgrubnej, szlifowania precyzyjnego oraz ostrzenia narzędzi. Ściernice spojone to narzędzia posiadają tysiące krawędzi ściernych, które są na nowo odkrywane wraz z prowadzeniem obróbki. Produkty dostępne w naszej ofercie wykonane są z różnych rodzajów materiałów ściernych:

  • ceramiczny trójtlenek aluminium - ziarno ścierne jest twardsze i bardziej ostre, posiada właściwości samoostrzenia oraz nie generuje wysokich temperatur
  • tlenek aluminium  - to ziarno ścierne przeznaczone jest do szlifowania materiałów odpornych na rozciąganie (stal nierdzewna i narzędziowa)
  • węglik krzemu - ziarno twarde charakteryzujące się bardzo ostrymi krawędziami. Szczególnie polecane do obróbki miękkich materiałów takich jak aluminium i żeliwo. Nadaje się również do szlifowania bardzo twardych materiałów takich jak węgliki spiekane
  • elektrokorund cyrkonowy - ziarno przeznaczone do zgrubnego szlifowania elementów, z których trzeba usunąć duże ilości naddatku. Wykorzystywane w ściernicach ze spoiwem żywicznym.


« Wróć